forum    pyrypy    kartki    subskrypcja    kontakt   

 

Huśtawka (2010)
Huśtawka (2010)


produkcja: Polska
data premiery: 17-10-2010
czas filmu: 94

reżyseria: Tomasz Lewkowicz
w rolach głównych: Wojciech Zieliński, Joanna Pierzak - Orleańska, Karolina Gorczyca, Aldona Jankowska, Violetta Arlak

strona:
 

grany w:

Film "Huśtawka" jest pogodnym choć bezlitosnym obrazem mężczyzny uwikłanego w trójkąt małżeński. 35 letni Michał ma piękną żonę Annę, uroczą córeczkę Justynkę, ale jest zakochany w Karolinie. Michał jest wytworem naszych czasów, mężczyzną, który chce zjeść ciastko i mieć ciastko. Prawdziwym powodem dlaczego się nie rozwodzi jest odpowiedzialność za żonę i za dziecko. Nie chce nikogo ranić ale nie chce też zrezygnować z miłości. Sytuacja się komplikuje kiedy Karolina stawia mu ultimatum.

Pozornie, wybór bohatera dotyczy tylko kobiet, ale w rzeczywistości bohater musi przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jak chce dalej żyć. Czy wybierze świat Anny: sterylny, wyprany z emocji, ale bezpieczny czy świat Karoliny: prawdziwy do bólu, pełen emocji ale i pełen zagrożeń?

Finałem filmu jest moment wyboru Michała. Czy zdecyduje się zostać z żoną, czy wybierze miłość, wiedząc, że za każdym razem zrani siebie i innych? Pytanie o to, kiedy bardziej ranimy: odchodząc, czy zostając, będzie sobie musiał zadać także widz...


 
 

SZUKAJ SEANSU

REPERTUAR

 Apollo
 CC Kinepolis
 CC Plaza
 IMAX Poznań
 Multikino 51
 Multikino Malta
 Multikino Malta Platinum
 Multikino SB
 Muza
 Rialto

 wszystkie kina:

PREMIERY

Biała i Strzała podbijają kosmos 3D (2010)

Huśtawka (2010)

Jestem Twój (2008)

Matka Teresa od Kotów (2009)

Nie oglądaj się (2009)

 
   
fotograf Poznań