forum   pyrypy    kartki    subskrypcja    chat    kontakt 

        

SERWISY   Forum Foto Imprezy Internet Kamery Kartki Kina Lokale Ogłoszenia Pozlinki PYRYPY Reportaże Tapety Zabawa

 
      Seti@Poznan      
 

Co to jest Seti@Home

SETI@Home to projekt naukowy wykorzystujący wolną moc obliczeniową komputerów podłączonych do Internetu dla poszukiwań inteligencji pozaziemskich w ramach inicjatywy SETI (ang. Search for Extra-Terrestrial Intelligence) przez analizę emisji radiowej kosmosu rejestrowanej radioteleskopem Arecibo. W Projekcie może uczestniczyć każdy użytkownik Internetu, instalując na swoim komputerze odpowiednie oprogramowanie. Wszystkich szczegółów o projekcie SETI@Home dowiesz się tutaj.

National Astronomy and Ionosphere Center Arecibo Observatory

SETI@Home korzysta z danych z nasłuchu prowadzonego przez radioteleskop w Arecibo Observatory w Puerto Rico. Radioteleskop, dzięki któremu otrzymujemy dane z kosmosu liczy sobie ponad 300 m średnicy! Głębokość reflektora to ponad 50 m. Całość składa się z ponad 40.000 aluminiowych paneli. Platforma odbierająca sygnały z reflektora znajduje się prawie 140 metrów od dna reflektora - zawieszona jest na 3 wieżach o wysokości 80 (dwie) oraz 111 (jedna) metrów. Platforma waży 900 ton! Wszystkich szczegółów konstrukcji dowiecie się na stronie obserwatorium, poniżej zamieszczamy kilka zaczerpniętych z niej fotek.

Seti@Poznan

Także Poznaniacy posiadają w swoich komputerach wolną moc obliczeniową :) Liczymy Obcola i chcemy być najlepszym teamem SETI w Polsce (na początek), dlatego proponujemy Wam przyłączenie się do nas. Każdy komputer więcej to kolejne wyliczone godziny, które w efekcie powodują, że jesteśmy wyżej w rankingu... Oczywiście jest też miło pościgać się ze sobą - kto więcej wyliczy :) Jeżeli ktoś z Was już liczy, a nie wiedział dotychczas o istnieniu poznańskiego teamu - zapraszamy do przyłączenia się do SETI@Poznan - szczegółów o składzie teamu i jak do niego przystąpić dowiecie się tutaj.

Uwagi praktyczne

Jeśli zapiszesz się do teamu, albo rozpoczniesz liczenie i nie będzie Ciebie na liście - wyluzuj się. W projekcie uczestniczy już ponad 1.500.000 osób i w związku z tym komputery SETI uaktualniają wyniki z kilkugodzinnym poślizgiem. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało wal - najlepiej na grupie dyskusyjnej pl.regionalne.poznan - tam pojawiają się prawie wszyscy członkowie poznańskiego teamu.